מה עושה מכונת CNC?

מכונות CNC

המאמר באדיבות Fritech

מכונת  CNC משמשת כלי חשוב מאוד בייצור של מגוון פריטים. מדובר במכונה שתפקיד הוא לחתוך מתכות וחומרים נוספים כמו עץ – ולאפשר להשתמש בחיתוך לצורך ייצור חיפוי איטום וכו'. המכונות יוצרות עבודת כרסום אשר מתבצעת ללא נוכחותו של העובד ומיועדת לעבד את החומר לגולמי לצורה מבוקשת, כדי שניתן יהיה להשתמש בו לצרכים עתידיים. מכונות הכרסום חותכות את החומר, יוצרות בו חריצים ומנקות שבבים. המטרה הגדולה היא הכנת התשתית למוצר המבוקש. כאשר מכונת CNC יוצרת חריצים, מתפשרת הכנסת ברגים ומסמרים וכך ניתן ליצור אבטיפוס מדויק למוצר המבוקש ובהמשך לקבל החלטה על ייצור המוני או גניזה.

בדיקת האבטיפוס מובילה גם למסקנה האם המומר המבוקש יעמוד ביעדים ויעשה את המצופה ממנו. איש לא יחל בייצור המוני לפני שיש לו תוצאות בדיקה הכרחית זו. מדובר בכמונה שחוסכת זמן וכסף ומאפשרת להגדיל את כושר הייצור. המכונה פועלת באמצעות מכשירי חיתוך (כמו רוטר) שונים וניתן באמצעותה להדביק חומרים זה על גבי זה, כמו בייצור רהיטים, אשר דורש יצירת זיזים וקימורים. בימינו מכונות CNC  רבות מופעלות באמצעו תוכנות מחשב וללא מגע יד אדם. המכונה מסוגלת לייצר ברזים וכלי אוכל וגם לטפל במתכות וליצור חורים שקעים ובליטות. אם בעבר מכונות כאלה היו בהישג יד של חברות גדולות בלבד ונועדו לשימוש באולמות הייצור שלהם, בימינו מחירן ירד מאוד והן ניתנות לשימוש ביתי לצורך הדפסה בתלת מימד. המכונות מסוגלות לבצע חיתוך בדו מימד ובתלת מימד ולכן ניתן באמצעותן לתכנן מוצרים חדשים וגם לייצר לשימוש ביתי מוצרים מוכרים. אחרי ייצור האבטיפוס באמצעות חומרי הגלם המתאימים – ניתן יהיה לקבל החלטה האם כדאי להמשיך בתכנון וייצור. ברכישת מכונות CNC  צריך לבדוק מהן היכולות וההתאמה בין המכונות לחומרי הגלם. לכל מכונה עוצמה משלה ויכולת עיבוד וחיתוך שונה ואסור להכניס אליה חומרי גלם שעלולים לגרום נזקים ולשיתוק מכני שלה. כך לא תקבלו את המוצר המבוקש ותפגעו ברכיבים הפנימיים של המכונה. אמנם התוכנה מפעילה אותה אבל אסור לטעות בהכנסת החומרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תוכנת REVIT

מה היא תוכנת REVIT?

תוכנת REVIT, הינה תוכנה המשמשת במיוחד אדריכלים ומעצבים בכדי להוציא את הפרויקטים שלהם לאור. זוהי תוכנה מתוחכמת עם הרבה מאוד פונקציות ואהודה ביותר על אדריכלים.

קרא עוד »
הורדת סרטונים מיוטיוב

הורדת סרטונים מיוטיוב

בהזדמנויות שונות, אנו נתקלים בסרטונים ברשת, אותם נרצה לשמור לצפייה בהמשך. פייסבוק ויוטיוב, הן שתיים מפלטפורמות הווידאו המקוונות הפופולריות ביותר. מדריך זה ידריך אתכם כיצד

קרא עוד »