סיכוני סייבר

לימודי סייבר – איך מתחילים?

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי סייבר והסיכונים שלו, בין אם זה ברמה הלאומית, הארצית ובין אם זה ברמה המקומית, קרי כל אדם לעצמו. לכן אנחנו גם מתבקשים בכל פעם להתקין תוכנות שיחסמו את הסיכונים השונים, לעדכן תוכנות הגנה קיימות ועוד.

סיכוני סייבר יכולים להיות מאוד מהותיים, בין אם זה בהקשר של מחשב ביתי, ובוודאי אם מדובר במחשבים ארציים, לאומיים. אנחנו נציג כמה דוגמאות שיסבירו את הסיכונים ועד כמה הם יכולים להשפיע על החיים של כל אחד מאיתנו.

לפני כן, חשוב לציין, כל הנושא של סייבר נשמע לנו אולי גדול, רחב, דברים שהם מעבר למה שאנחנו יכולים להשפיע עליהם. אך כפי שאנחנו יכולים לקרוא לא פעם בחדשות ולשמוע בתקשורת, מדובר על דברים שיכולים לגעת בבסיס של כל דבר בחיים שלנו. הסיכון הוא, ככל שתוכנות ההגנה מתקדמות, כך גם האנשים שפועלים נגדן, לומדים ומתקדמים, כלומר, יש פה מאבק מי יגבר על מי, התוכנה או האדם שנלחם נגדה ומעוניין לפגוע במערכת.

כאשר אנחנו מדברים על סיכוני סייבר כללים, פשוטים, הכוונה לדברים שאנחנו אפילו לא בהכרח מודעים עליהם, למשל תוכנות רוגלות שיושבות אצלנו על המחשב ויכולות לבדוק מה אנחנו עושים, לאילו אתרים אנחנו נכנסים, תוכנות שיכולות לשים לנו פרסומות או דברים רק בשביל שניחשף אליהם. דברים קצת יותר רציניים, יכולים להיות גניבת מידע מהמחשב שלנו, למשל, תוכנות שפשוט שואבות את כל המידע מהמחשב מבלי שאנחנו מודעים לכך, מידע אישי שיכול לשמש את הגנבים.

יש כמובן גם כלים שמאפשרים לשתק את המחשב שלנו, לשבש את העבודה שלו. כך פועלות לא מעט מדינות כשהן רצות לפגוע בגורמים מסוימים, בין אם מטעמי הגנה או התקפה.

כאשר מדובר על סיכוני סייבר לאומים, הכוונה כאן לא רק לגניבת מידע או ריגול, כפי שנהוג לעשות לא פעם, אלא מדובר על דברים הרבה יותר רחבים, למשל, שיבוש מערכות ותשתיות לאומיות, דבר שכל העולם חושש מפניו. צריך לומר שהתרחשו לא מעט מקרים כאלה, אך בדרך כלל הם אותרו ונפתרו בשלום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קורות חיים מתכנת

קורות חיים מתכנת

מתכנת מחשבים הינו מקצוע מבוקש, וכאשר מתפנה משרה נחשקת, רבים יהיו מעוניינים לעבוד כמתכנתים במקום המתאים להם. המעסיקים מקבלים מידי יום קורות חיים רבים, לעיתים

קרא עוד »