איך תגנו על עצמכם מווירוסים ומזיקים למחשב

וירוסים ומזיקים למחשב

קניתם מחשב חדש לבית? אחד הפעולות הראשונות החשובות ביותר היא להתקין תוכנת אנטיוירוס. היא תגן על המחשב שלכם ועל המידע השמור בו מפני איומי הסייבר שהולכים ומתרבים ככל שעוברות הימים. כי אם לא ידעתם, מידי יום מתפרסמים עוד ועוד סוגי וירוסים שונים.

בשוק יש מגוון גדול של תוכנות אנטיוירוס ועליכם לבחור את האחד שמתאים עבורכם וכמובן יתאים גם למחשב שלכם. אנטיוירוס שייתן לכם את ההגנה המקסימלית כדי שתוכלו להיות רגועים שאף וירוס לא מחולל שמות במחשב שלכם.

איך מגיע למחשב וירוס?

קיימים בעולם אלפי וירוסים אשר מסוגלים להרוס לכם את המחשב ולמחוק את כל התוכן הקיים בו. אם עדיין לא מותקנת תוכנת נורטון אנטיוירוס על המחשב שלכם, אזי ישנו סיכוי גדול שכבר יש לכם על המחשב סוג מסוים של וירוס.

הווירוסים יכולים להיות מועברים למחשב שלכם באמצעות כל מכשיר נייד שתחברו אליו. זה יכול להיות כרטיס זיכרון, דיסק און-קי, מצלמה או כל התקן חיצוני נייד אחר אשר נדבק בווירוס מחשבים בדרך כלשהיא.

ישנם וירוסים שמועברים דרך הודעות. וברגע שפותחים את ההודעה משתלט הווירוס על המחשב. לעיתים מדובר על תוכנות ריגול או תוכנות כופר שנשלחים על ידי אנשים שרוצים לשלוט עליכם או על החברה שבה אתם עובדים.

מהו אנטיוירוס?

אנטיוירוס היא תוכנה שמותקנת על המחשב ונותנת הגנה מפני וירוסים ותוכנות זדוניות. התוכנה יודעת לזהות קבצים נגועים ומנטרלת אותם לפני שיגרמו נזק כלשהוא.

קיימים בשוק שפע של תוכנות אנטיוירוס. חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות. אז איך תדעו במה לבחור?

קודם כל עליכם לדעת באיזו רמת הגנה אתם מעוניינים. יש תוכנות שמציעות אפילו 4 דרגות הגנה. כמובן שיש גם הבדל בין המחירים של אנטיוירוס מומלץ ובחבילות שמציעים המשווקים השונים.

יש כאלה שנותנים תמיכה בעברית, יש את אלה שנותנים שירות 24 שעות ויש כמובן את אלה שמציעים גרסת ניסיון כדי שתעשו היכרות עם תוכנת האנטי וירוס שהם משווקים.

אז עשו את הבחירה שלכם ורוצו להתמגן עוד היום!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קורס פייתון לילדים

שפת התכנות Python, היא שפת תכנות עוצמתית ורב-תכליתית שנמצאת בשימוש נרחב בתעשיית הטכנולוגיה. זוהי בחירה מצוינת עבור ילדים המעוניינים ללמוד כיצד לקודד, מכיוון שהוא קל

קרא עוד »