צעדים ראשונים בלוח דרושים : פרטים שמרשימים מעסיקים

לוח דרושים

כל אחד ואחד מאתנו מגיע בשלב כזה או אחר בחיים, שבו יש צורך לחפש עבודה חדשה. לפעמים הדבר מתרחש עקב תחושת מיאוס ומיצוי של מקום העבודה הקודם, פעמים אחרות מדובר על פיטורים. בכל מקרה, מגיע השלב שבו יש צורך לפתוח את המחשב ולהתחיל לעבור על לוחות הדרושים. חשוב להבין כי קיימים היום יותר מ – 300 אתרי דרושים שונים בארץ, דבר שגורם למחפשי העבודה לא מעט בלבול. החוכמה היא להיכנס ללוח דרושים גדול ומרכזי, כזה שתמצאו בו את רוב המעסיקים ורוב החברות הגדולות ביותר. חשוב לבקר באתרים מסוג זה לעיתים תכופות, היות והמודעות מתחלפות בקצב מהיר, ולכן חשוב להיות עם היד על הדופק. כמו כן, רוב האתרים מציעים את האופציה של סוכן חכם, שמאפשר לכם לקבל מייל את המשרות שרלוונטיות להגדרות החיפוש שלכם. השלב הבא יהיה לשלוח קורות חיים, אך חשוב להקפיד על קובץ מעניין ומרשים, שיתפוס את תשומת הלב של המעסיק.

פרטים שמרשימים את המעסיקים – כדאי להכיר

רוב המעסיקים מקבלים כמות לא הגיונית של קורות חיים על כל משרה רלוונטית, לכן הזמן שמוקדש לכל קובץ עומד בממוצע על כ – 30 שניות בלבד. הסינון הראשוני קשור כמובן לניסיון תעסוקתי קודם ולרמת ההשכלה של המועמד, אך לא פעם המעסיקים מבצעים את הסינון לפי פרמטרים שונים לחלוטין. ברוב הפעמים, אפילו המעסיקים עצמם אין מודעים לפרטים השונים שמרשימים אותם. מחקר שנעשה בתחום, הראה כי ככל שהמעסיק פחות מנוסה בסינון קו"ח, כך הוא יעריך יותר קו"ח קצרים וענייניים. כמו כן, ככל שהתפקיד המוצע פחות מוכר למגייס, כך הוא יבצע את החלטותיו לפי אלמנטים שונים המתבטאים בניסוח קו"ח או בעיצוב שלהם, ופחות בתוכן. מחקרים שנעשו בנושא מצאו כי ישנה השפעה לסימטריות ולאסטטיות של קו"ח, להקפדה על שוליים וגודל גופן אחיד וכמובן לשימוש בגופן "ראוי" ולא גופן יצירתי מידי.

לסיכום, על מנת להרשים את המעסיקים הפוטנציאליים, כדאי להקפיד לרשום מספר תחביבים או פעילויות אהובות בשעות הפנאי, היות והדבר מעיד על אדם יצירתי ופעיל יותר. מומלץ לציין בעיקר תחביבים שתואמים את סוג התפקיד המבוקש.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר https://www.alljobs.co.il/.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מפתח משחקים

פיתוח משחקים הוא תחום מורכב ומאתגר. קשה למצוא מפתח משחקים כמו מצוות קורל טכנולוגיות שלא נאלץ להתמודד עם האתגר ליצור משהו שהוא ייחודי, מהנה ומרתק. עם

קרא עוד »

קניית צפיות באינסטגרם

כאשר ישנם אנשים רבים המשתמשים באותו מוצר, קשה למשוך את תשומת הלב של לקוחות פוטנציאליים. זה המקום שבו הצפיות באינסטגרם שימושיות. זוהי דרך מצוינת להגיע

קרא עוד »