מאוורר למחשב נייד – לשם מה צריך אותו

מאוורר למחשב נייד

אחד המרכיבים החשובים ביותר במכשירים חשמליים ובפרט במחשבים, הם מאווררים. אנחנו יכולים למצוא אותם בתוך הארגז של המחשב ביחד עם מרכיבים אחרים שנמצאים בתוכו. 

תפקידו של מאוורר למחשב נייד הוא למנוע כניסה של אבק פנימה וכן לאפשר חדירה של אוויר, זאת על מנת שהמחשב לא יתחמם יתר על המידה, דבר שיכול לגרום לו נזק ולהרוס אותו. על כן נהוג להתקין מאווררים איכותיים, עוצמתיים, ככל שהמחשב הרבה יותר חזק, ככל שהוא פועל יותר שעות ומכיל יותר מרכיבים. צריך לומר, ככל שהמחשב גדול יותר, כך גם המאוורר צריך להיות גדול יותר. 

מכך אנחנו יכולים להבין, גם במחשבים ניידים אפשר למצוא מאווררים מתאימים שנועדו לשרת אותם. מדובר על מאווררים קטנים שנמצאים בגוף המחשב, אנחנו לא בהכרח רואים אותם מבחוץ, אך כן אפשר לראות את החריצים החיצוניים שלהם, משם יוצא האוויר. צריך להדגיש בנקודה זו, יש לנקות את החריצים מעת לעת, זאת על מנת שנול להשתמש במחשב כמו שצריך והוא לא יתחמם לנו יותר מדי. 

כיצד מתקנים או מרכיבים מאווררים למחשב נייד

ברמת העיקרון, מי שאמור לעשות את זה, אלה מומחים במעבדת מחשבים שמתמחה בתיקון מחשבים ניידים. אלה יבחנו את גודל המחשב, את מצבו, ובהתאם לכך יחליטו כיצד ומתי לתקן את המאוורר, או האם יש צורך להחליף אותו במאוורר חדש לגמרי. 

ייתכן מאוד שאם המאוורר הישן לא יבצע את העבודה, אם הוא ינוע לאט מדי או יהיה מלוכלך ועמוס באבק וחומרים אחרים, אזי שיהיה צורך להחליף אותו. שוב הכל תלוי בשאלה מה מצבו וכיצד זה משפיע על המחשב. 

הרבה פעמים הבעיה של המחשב נובעת מכך שהמאוורר איננו תקין, למרות שנדמה שהבעיה היא בדיסק הקשיח או במרכיב אחר שלו. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם