יועץ אינסטלציה

1906172-min

אין ספק כי יועץ אינסטלציה יכול להיות שימושי במיוחד לכל סוג של פרויקט בניה. מדובר על בעל מקצוע המסוגל לסייע במגוון רחב של שירותים שונים, כמו למשל תכנון צנרת הביוב. למעשה מדובר על איש מקצוע מנוסה ומיומן, אשר אחראי על כל תהליך התכנון של צנרת הביוב, החל מרמת הכלים הסניטריים ועד לחיבור לביוב בעירוני. תפקידו של היועץ הוא להחליט היכן למקם את הצנרת, בהתאם לתוכנית של האדריכל. המטרה היא כמובן להבטיח פעולה אפקטיבית ככל הניתן של מערכת הביוב, כולל ניקוז יעיל ככל הניתן ומספר מינימלי של תקלות וסתימות. מעבר לכך, יועץ האינסטלציה אחראי גם על תכנון צנרת ניקוז מי הגשמים, במטרה למנוע הצפה של הגג, במקרים של גשמים כבדים. כמו כן, אחד התפקידים המרכזיים ביותר של יועץ האינסטלציה, הוא לתכנן את אספקת המים לצריכת המבנה.

 

מהי החשיבות של יועץ אינסטלציה?

כאמור, מדובר על אחד מבעלי המקצוע החשובים והחיוניים ביותר לתכנון של כל סוג של מבנה, כזה שיכול לתת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ. מעבר לתפקידים שכבר הוזכרו, ישנם לא מעט תפקידים נוספים המוטלים על יועץ האינסטלציה. למשל, אחד התפקידים החשובים ביותר שלו, הוא לתכנן את אספקת המים לנקודות המתאימות של בטיחות אש, במטרה להבטיח עבודה תקינה ויעילה של מערכת הכיבוי במקרה חירום. המטרה היא כמובן לעמוד בתקנים של מכון התקנים ובדרישות של יועץ כיבוי האש, על מנת למנוע אסון אפשרי. כמו כן, יועץ האינסטלציה אחראי גם על תכנון מערכות המים החמים במבנה, במטרה להבטיח מים חמים לכל הדיירים בצורה הפשוטה והאפקטיבית ביותר. ניתן לומר כי התפקיד של יועץ האינסטלציה הוא לוודא כי כל המערכות הקשורות למים במבנה, יתפקדו באופן שוטף ואפקטיבי.

לסיכום, יועץ אינסטלציה נחשב לאחד מבעלי המקצוע החשובים והחיוניים ביותר בתכנון של כל מבנה וכל בניין.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קורות חיים מתכנת

קורות חיים מתכנת

מתכנת מחשבים הינו מקצוע מבוקש, וכאשר מתפנה משרה נחשקת, רבים יהיו מעוניינים לעבוד כמתכנתים במקום המתאים להם. המעסיקים מקבלים מידי יום קורות חיים רבים, לעיתים

קרא עוד »