מהו בית תוכנה?

בית תוכנה

אחד התחומים המתקדמים ביותר בשלושים השנים האחרונות, הוא תחום התכנות. הקפיצה המשמעותית שעשה עולם ההייטק בכלל ובפרט עולם התכנות, הפך מתכנתים לבעלי מקצוע מבוקשים ויצר מסגרות בתוכן הם עובדים. 

אחת המסגרות הפופולאריות ביותר היא בית תוכנה. ישנם אנשים רבים שלא תמיד ברורה להם המשמעות של בית תוכנה, מה בדיוק עושים בו, עבור מי הוא עובד ומי הם האנשים המועסקים במקום שכזה. 

לפני שנסביר את המשמעות של בית תוכנה, צריך להדגיש, עם השנים התפתחו מסגרות שונות ומגוונות בתוכן יוצרים תוכנות, בין אם זה לצורך הפצה רחבה (לכלל הציבור) ובין אם זה לצורך הפצה עבור בעלי מקצוע וחברות בתחום ספציפי (למשל, תוכנות המיועדות לרואי חשבון, רופאים וכדומה). כל מסגרת בוחרת אילו מוצרים לשווק, מי יהיה קהל היעד וכיצד היא תעבוד מולם. 

לפני שנסביר מה זה בית תוכנה, חשוב לציין שכל מסגרת כזו, מלבד אנשי מקצוע בתחום, קרי מתכנתים, מעצבים וגורמים אחרים, הרי שהמקום מעסיק גם אנשי מקצוע בתחומים נלוויים, למשל, כספים, פרסום, שיווק וכדומה. 

מה זה בית תוכנה

בית תוכנה הוא מקום בו מפתחים תוכנות מסוגים שונים. יש מקרים בהם המקום פועל באופן עצמאי ויש מקרים בהם הוא פועל תחת חברה כזו או אחרת. יש מקרים בהם בית התוכנה פועל בשביל לייצר תוכנה לצורך שיווק ויש מקרים בהם הוא פועל בשביל לייצר תוכנה לשימוש עצמי, כלומר לבית העסק עבורו הוא פועל. 

באופן טבעי בית תוכנה פועל לייצר מוצר אחד, ואחר כך הוא משדרג אותו בצורות שונות ואפילו יוצר תוכנות נוספות. לשם כך הוא לומד את הנושא, מתמחה בו, ואז מבצע את התהליך בצורה אפקטיבית ונכונה, בין אם זה בהקשר של תכנות ובין אם זה בהקשר של שיווק ופרסום. 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם