מחשבים נייחים או מחשבים ניידים? מה כדאי יותר?

1964046-min

מחשבים הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. הם חשובים לנו מאוד ומשמשים אותנו למגוון רחב של צרכים, החל מלימודים, תכנון טיולים לחו"ל, שימוש בכלים ותוכנות שונות, משחקים ופנאי, צפייה בסרטים וסרטונים, פעילות ברשתות החברתיות, עבודה, קריאת חדשות, ניהול אימייל והתכתבות עם אנשים ועוד אינספור דברים ושימושים אחרים. כעת השאלה הנשאלת היא מה עדיף? מחשב נייח או נייד? יש לשניהם יתרונות וחסרונות וזה לגמרי תלוי באופן השימוש שלכם במחשב ובנוחות שלכם. להלן כמה פרמטרים שנרצה להתחשב בהם.

 

מה אופן השימוש שלכם במחשב?

אם אתם צריכים את המחשב רק כדי לצפות בסרטים וסרטונים או לפתוח את האינטרנט לקריאת חדשות או לרשתות החברתיות הרי שמחשב נייד יכול לעשות את העבודה. אם אתם מטיילים הרבה, סטודנטים הזקוקים למחשב ללימודים, אנשי עסקים הנוסעים מנקודה א' ל-ב' כל היום או זקוקים למחשב במהלך העבודה היומיומית שלכם ייתכן וגם פה מחשב נייד יהווה יתרון. עבור שימושים רציפים יותר, משחקים, פנאי, שימוש בכלים ותוכנות שונים או ישיבה על המחשב לצרכי עבודה מהבית ייתכן ומחשב נייח יהיה יותר נוח.

 

נוחות השימוש:

על אף שמחשב נייד הוא קטן וקומפקטי יותר, כזה שאמור להיות נוח יותר לשימוש, הרי שלעתים מחשבים נייחים יהיו נוחים יותר לשימוש עבור אנשים רבים. העובדה שהמחשב פשוט ממוקם לו בבית או במשרד במקום קבוע, עם כיסא מחשב נוח, שולחן בגובה נוח, שימוש במקלדת ועכבר, פשוט עושה את ההבדל ומאפשרת לאנשים נוחות מרבית יותר.

 

איכות המחשב:

כמובן שיש מחשבים ניידים איכותיים מאוד עם ביצועים מדהימים ברמה הטכנולוגית המתקדמת ביותר אולם אם אתם צריכים את המחשב לגיימינג או לעריכת סרטוני ווידיאו כבדים או לכל שימוש שהופך את הצורך במחשב איכותי עם חלקים מתקדמים והרבה מקום לרוב האופציה הטובה ביותר תהיה מחשב נייח. גם מבחינת המחיר האופציה הזו תהיה טובה יותר כיוון שמחשבים ניידים מתקדמים טכנולוגית היום עולים פי 2-3 ממחשב נייח עם אותו ערך.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר שלנו – https://noftech.co.il/.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אילו עבירות מחשב קיימות?

עבירות מחשב או כפי שהן מכונות בשפה המקצועית משפטית עבירות סייבר צצות להן עם התקדמות התקשורת הדיגיטלית בינינו בין אם מדובר בשליחת מיילים, פייסבוק, אינסטגרם,

קרא עוד »