איך נמנעים מסרטונים לא צנועים עם התפתחות הטכנולוגיה?

להמנע מסרטונים לא צנועים

הטכנולוגיה שמתפתחת מעמידה כל אחד מאתנו מול מציאות חיים חדשה. יש שיגדירו אותה מאפשרת יותר, אחרים יציינו כי היא חושפנית ומאתגרת יותר. ואכן, מבחינה רוחנית האתגר עצום ולגמרי לא קל. העיניים שלנו הם שגרירים של הלב, והן רואות דברים ומעבירות את המראות הלאה – העין רואה, הלב חומד וכלי מעשה גומרים. נמצא כי אם אנחנו רוצים לשמור על עצמנו מפני מעשים אסורים, אם אנחנו רוצים למנוע מהלב שלנו לחמוד דברים בלתי ראויים – השמירה מתחילה דווקא מהעיניים שלנו. אתגר לא קל בעידן של סרטונים שבלחיצת כפתור אחת אנחנו יכולים לשבת ולצפות בהם בהנאה.

אז איך נמנעים מצפיה בסרטונים לא צנועים?

  • ראשית עלינו להיות מודעים לבעיה. הידיעה היא כבר חלק בלתי נפרד מהדרך שלנו. ברגע שאנו מודעים ויודעים שלא מתאים ליהודי ששומר על עצמו לצפות בסרטונים לא צנועים, אנחנו כבר מתחילים בשמירה שלנו. כן. לא כל מה שמעניין מתאים לנו, ולא כל סרטון שעולה באתרים או בחדשות ראוי לצפייה.
  • חשוב להכיר את אופציות הסינון והחסימה שמוצעות כיום לגולשים. מדובר על חברות ייעודיות שמציעות פתרונות סינון. אמנם אדם יכול לקחת אחריות על עצמו ולהימנע מצפיה בתכנים בלתי ראויים. אך המציאות מגלה כי מול האינטרנט והטכנולוגיה הדוהרת הניסיון קשה מאוד. לכן פותחו פתרונות מדהימים ומאפשרים אשר מציעים לכל אחד את חבילת הגלישה המתאימה לו בהתאם לאופי השימוש שלו במחשב. וזאת תוך חסימה של תכנים בלתי ראויים.
  • במידה ואינכם עובדים או לומדים מקצוע באמצעות מחשב, ניתן להפחית ולצמצם משמעותית את זמן המחשב שלכם. כמו כן לגבי מכשיר הטלפון החכם. אולי לא תאמינו – אבל יש אנשים לא מעטים שמצליחים לחיות נפלא בלי גישה לזירה הטכנולוגית.

נכתב בשיתוף אתר אקשיבה 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס פייתון לילדים
שפת התכנות Python, היא שפת תכנות עוצמתית ורב-תכליתית שנמצאת בשימוש נרחב בתעשיית הטכנולוגיה. זוהי בחירה...
קרא עוד »
ינו 20, 2023
קניית עוקבים ישראלים – למה זה חשוב?
לא פעם אנחנו קוראים ושומעים בחדשות, על "מלחמת עוקבים" בין אישות ציבורית אחת לאחרת. מי שאיננו בקי...
קרא עוד »
דצמ 30, 2021
קופה ממוחשבת לאבטחת העסק שלך
הקופה הממוחשבת מאיישת היום כל חנות, כל בית עסק וכל מקום המוכר מוצר או שירות ללקוח. האפשרות להנפיק...
קרא עוד »
נוב 24, 2018