מה זה סקראץ'?

לימודי תכנות לילדים

השפה של היום בכל מה שקשור לעולם הווירטואלי זוהי ללא ספק שפת התוכנה. אנחנו מוצאים את עצמנו מתנהלים ומנהלים את כל החיים שלנו בעזרת מכשירי הטלפון החכמים, אתרי האינטרנט ועוד כאשר אלו מציעים לנו את האפשרות לשלוט על כל מה שאנחנו זקוקים בחיי היום יום באמצעות התכנות השונות. סקראץ' אלו הם הצעדים הראשונים לכל מי שמעוניין להכיר את שפת התוכנה.

סקראץ' היא למעשה סביבת פיתוח אשר מיועדת בעיקר עבור ילדים שרוצים ללמוד ולדעת לתכנת. לא מדובר כאן בתכנות מורכב ומסובך. מדובר על הצעדים הראשונים והבסיסיים ביותר אשר אלו פותחים את החלונות לעולם התכנות ולמעשה מעניקים את הידע העיקרי איך וכיצד מתנהל עולם התכנות. למעשה מתאים סקראץ' גם עבור אנשים שרוצים ללמוד ולהכיר את אפשרויות התכנות הפשוטות. למעשה מדובר בסביבת פיתוח אשר יוצרת ממשק משתמש גרפי אשר נעזר בלוגיקה ובדמויות.

משם, הדרך סלולה להתקדמות.

מה יוצרים באמצעות סקראץ'?

למעשה מדובר בסביבה ידידותית ונוחה אשר מאפשרת לכל אחד ליצור מדיה, תכנים או אפילו משחקים, סרטי אנימציה או סיפורים באמצעות הכלים המוצעים בממשק. התוצאה המתקבלת הינה מקצועית ונראית מושקעת מאוד כאשר מי שעומד מאחוריה יכול להיות גם ילד צעיר שהתנסה בדבר ולמד את האפשרויות שהתוכנה מציעה.

מה המטרה של אתר סקראץ'?

המטרה של סקראץ' היא למעשה לקדם את החשיבה היצירתית הדיגיטאלית גם בקרב ילדים צעירים אשר אלו גדלים בעולם הדיגיטלי ונחשפים באופן טבעי לכלי המדיה השונים מגיל אפס ממש. כך אנחנו למעשה מעניקים להם את הכלים ליצור, מאפשרים להם להבין איך וכיצד מייצרים את התכנים אשר אליהם הם נחשפים כל הזמן וכך הם מקבלים כלים שמעניקים להם הרבה מאוד סיפוק.

סקראץ' – כלי חינוכי מעין כמוהו

למעשה ניתן לומר כי מדבר בכלי חינוכי ממדרגה ראשונה. היות והילדים שלנו הורגלו כי המדיה והמכשירים החכמים באופן כללי מהווים כלי צרכני המשמשים אותנו בעיקר לצרכי קניות. כאן הם למעשה מגלים כי מדובר בכלי יצירתי המאפשר להם לתת ביטוי ליצירתיות הטמונה בהם כאשר הם מפיקים בעצמם תוצרים מדהימים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
וואצאפ למייל – האם זה יעיל ומה אפשר להרוויח מזה?
אם אתם לא רוצים להיות תלויים בשימוש במכשיר הנייד כדי לקרוא הודעות וואצאפ מהלקוחות, ועל הדרך גם לפעול...
קרא עוד »
יונ 22, 2021
פיתוח אפליקציות – להפוך את הרעיון למציאות
לכל אחד מאיתנו יש רעיון, לכל אחד מאיתנו יש חזון, משהו שהוא רוצה להפוך מדבר כתוב על הנייר לדבר אמיתי,...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
מחשבים נייחים או מחשבים ניידים? מה כדאי יותר?
מחשבים הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. הם חשובים לנו מאוד ומשמשים אותנו למגוון רחב של צרכים, החל...
קרא עוד »
דצמ 23, 2021