מה זה סקראץ'?

לימודי תכנות לילדים

השפה של היום בכל מה שקשור לעולם הווירטואלי זוהי ללא ספק שפת התוכנה. אנחנו מוצאים את עצמנו מתנהלים ומנהלים את כל החיים שלנו בעזרת מכשירי הטלפון החכמים, אתרי האינטרנט ועוד כאשר אלו מציעים לנו את האפשרות לשלוט על כל מה שאנחנו זקוקים בחיי היום יום באמצעות התכנות השונות. סקראץ' אלו הם הצעדים הראשונים לכל מי שמעוניין להכיר את שפת התוכנה.

סקראץ' היא למעשה סביבת פיתוח אשר מיועדת בעיקר עבור ילדים שרוצים ללמוד ולדעת לתכנת. לא מדובר כאן בתכנות מורכב ומסובך. מדובר על הצעדים הראשונים והבסיסיים ביותר אשר אלו פותחים את החלונות לעולם התכנות ולמעשה מעניקים את הידע העיקרי איך וכיצד מתנהל עולם התכנות. למעשה מתאים סקראץ' גם עבור אנשים שרוצים ללמוד ולהכיר את אפשרויות התכנות הפשוטות. למעשה מדובר בסביבת פיתוח אשר יוצרת ממשק משתמש גרפי אשר נעזר בלוגיקה ובדמויות.

משם, הדרך סלולה להתקדמות.

מה יוצרים באמצעות סקראץ'?

למעשה מדובר בסביבה ידידותית ונוחה אשר מאפשרת לכל אחד ליצור מדיה, תכנים או אפילו משחקים, סרטי אנימציה או סיפורים באמצעות הכלים המוצעים בממשק. התוצאה המתקבלת הינה מקצועית ונראית מושקעת מאוד כאשר מי שעומד מאחוריה יכול להיות גם ילד צעיר שהתנסה בדבר ולמד את האפשרויות שהתוכנה מציעה.

מה המטרה של אתר סקראץ'?

המטרה של סקראץ' היא למעשה לקדם את החשיבה היצירתית הדיגיטאלית גם בקרב ילדים צעירים אשר אלו גדלים בעולם הדיגיטלי ונחשפים באופן טבעי לכלי המדיה השונים מגיל אפס ממש. כך אנחנו למעשה מעניקים להם את הכלים ליצור, מאפשרים להם להבין איך וכיצד מייצרים את התכנים אשר אליהם הם נחשפים כל הזמן וכך הם מקבלים כלים שמעניקים להם הרבה מאוד סיפוק.

סקראץ' – כלי חינוכי מעין כמוהו

למעשה ניתן לומר כי מדבר בכלי חינוכי ממדרגה ראשונה. היות והילדים שלנו הורגלו כי המדיה והמכשירים החכמים באופן כללי מהווים כלי צרכני המשמשים אותנו בעיקר לצרכי קניות. כאן הם למעשה מגלים כי מדובר בכלי יצירתי המאפשר להם לתת ביטוי ליצירתיות הטמונה בהם כאשר הם מפיקים בעצמם תוצרים מדהימים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קורס פייתון לילדים

שפת התכנות Python, היא שפת תכנות עוצמתית ורב-תכליתית שנמצאת בשימוש נרחב בתעשיית הטכנולוגיה. זוהי בחירה מצוינת עבור ילדים המעוניינים ללמוד כיצד לקודד, מכיוון שהוא קל

קרא עוד »