מה חשוב לדעת לגבי תקן ISO 27001

מה חשוב לדעת לגבי תקן ISO 27001

כאשר אנחנו מדברים על תקן ניהול אבטחת מידע, אנחנו למעשה מתכוונים על פי רוב לתקן ISO 27001. יש אלה המכירים יותר את המונח מערכת ניהול הגנה על המידע כאשר ההסמכה לתקן הספציפי הזה משמעותה היא ההגדרה לשיטה כמו גם לתהליכים אשר על פיהם נוהג הארגון מבחינת ניהול המידע של כל מה שכרוך בארגון. זה כולל את המידע הפרטי שלו, המדע של העובדים בצוות כמו כן המידע שח הלקוחות וכל מה שמערכות המחשוב מכילות. כלומר הכוונה היא לאופן אשר בו מתנהלת הגנת המידע במקום.

העולם החשוף

בימינו, כמעט ואי אפשר להבטיח הגנה מוחלטת על מידע אותו אנחנו מאחסנים במחשבים. אנשים שיתעקשו לעלות על מידע מסוים ויש להם את הכלים המתאימים לצורך כך, יצליחו לעשות את הדבר ולבצע את זממם למרות הכול. אך חשוב לדעת בעזרת תקן ISO 27001 אפשר להגיע לרמת הגנה גבוהה ביותר כאשר באופן כזה תימנע זליגת מידע החוצה. באופן כזה ניתן להיות רגועים ובטוחים כי תימנע זליגת המידע החוצה אך עדיין יתאפשר לארגון לנהל את כל המידע בצורה הנכונה תוך ניטור הנושאים החשובים באמת לעסק.

כיצד נקבעת מערכת הניהול לאבטחת המידע?

למעשה השם המקצועי והנכון יותר לנושא של אבטחת מידע היא ההגדרה "מערכת ניהול הגנה על המידע" למעשה פועלת המערכת בעזרת הנחייה מקצועית של החברה שמנחה את הארגון והיא מלמדת אותה להגדיר בצורה ברורה את הצרכים שלו כאשר בהתאם לכך ניתן לבחון את הכלים אשר אלו מאפשרים לארגון להגן בצורה המיטבית על כל המידע של הארגון. זה כולל את הלקוחות, את העובדים וכל מה שכרוך בעניין.

חשוב לדעת כי לכל ארגון ישנם הדרישות הספציפיות ובכל מקום יש לשים לב לעקרונות המתאימים. רק באופן כזה, כאשר הארגון מתנהל בהתאם להנחיות ועל פי התקן, הרי שבהחלט ניתן להיות רגועים כי אכן המידע יהיה מאובטח היטב וכתוצאה מכך הארגון יהיה הרבה יותר בטוח.

בעזרת תקן ISO 27001ניתן לנהל סקר סיכונים וכך לנהל את כל המידע בהתאם, ולהגן על המידע מפני זליגות שאינן רצויות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קורס פייתון לילדים

שפת התכנות Python, היא שפת תכנות עוצמתית ורב-תכליתית שנמצאת בשימוש נרחב בתעשיית הטכנולוגיה. זוהי בחירה מצוינת עבור ילדים המעוניינים ללמוד כיצד לקודד, מכיוון שהוא קל

קרא עוד »