שירותי ענן

שירותי ענן

שירותי ענן היא שיטת המחשוב והתקשורת הפועלת בכל החברות הקטנות והגדולות כדי לטפל באופן הנכון במידע, בנתונים, בגיבוי ובקטגוריות רבות וחשובות.

סוגי שירותי ענן 

חברות המחשוב המעניקות שירות לעסקים מציעות שלוש שיטות של שירותי ענן:

  • ענן מקומי המתאים לשרתים המקומיים.
  • ענן ציבורי  המתאים לרוב העסקים
  • ענן היברידי שהוא שילוב של הענן הפרטי והענן הציבורי.

עסקים בכל סדר גודל מעדיפים בדרך כלל את שיטת שירותי הענן הציבורי ויוצרים חיסכון כספי, ניתן למצוא מידע רב בנושא באתר http://www.ofekcloud.co.il.

שרתים שונים לחיבור שירותי ענן 

שירותי ענן למעלה הן נקודות אחסון, פעולה ובקרה של המחשבים הממוקמים בעסקים. כדי לנהל תקשורת יציבה המקיפה את כל הנתונים ומאפשרת עבודה חלקה, רוכש הלקוח כמה שרתים ספציפיים וחברת השירות מחברת אותם כיאות וזאת כדי ליצור אופטימיזציה של הטראפיק אשר מתחולל ברשת.

בין השרתים קיים שרת linux , שרתי מידע הכוללים את כל מה שרץ בכל המחשבים במשרד, בכל התוכנות כמו word excel  תוכנות ייעודיות של בית העסק, תוכנות הקשורות לכספים ולתוכנות שכר, תוכנות של אדריכלים ומהנדסים לתכנון פרויקטים ואין ספור תוכנות ואפליקציות נוספות.

שרת גיבוי לכל מה שקורה ברשת המחשוב במשרד

כמו כן קיים שרת גיבוי המגבה באופן סיסתמטי ויום יומי את כל המידע שמצבר בכל יום והוא מוסיף אותו בכל יום. במידת הצורך קל מאד לשלוף באמצעות שירותי גיבוי בענן את המידע הספציפי המבוקש וכך אפשר להוריד אותו למחשב ולצפות בו.  

יתרונות של שרותי ענן 

החיבור לענן  מאפשר לכל עסק לאבטח את המידע הקיים על השרת ובמיוחד אם יש בו נושאים רגישים כמו פרטי אשראי של לקוחות, מסד נתונים הקשור לבנק, רשימות דאטה של הלקוחות והלקוחות הפוטנציאליים ועוד. הענן מאפשר להפעיל חומת מגן, לשחזר מידע כל פי צורך ובכל זמן. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורסים אונליין
קורסים מקוונים מאוד פופולריים כרגע. הסיבה לכך היא שהם מספקים דרך ללמוד מיומנויות חדשות מבלי לנסוע...
קרא עוד »
יונ 21, 2022
סוללות מקוריות למחשבים ניידים – חנות אינטרנטית לרכישת סוללות לכל מותגי המחשבים הניידים. מתי צריך לרכוש סוללה חדשה למחשב הנייד ?
אחד השינויים המשמעותיים ביותר שהתרחשו במהלך השנים בתחום המחשבים, הוא המעבר ממחשב נייח למחשב נייד....
קרא עוד »
אפר 06, 2021
מה הייתרונות במחשבי מק?
macOS מציע חווית משתמש קלה יותר, אמינה ועקבית. זה מאפשר למשתמשים לבצע יותר עבודה בפחות זמן עם תוצאות...
קרא עוד »
ספט 16, 2019