איך מפתחים משחקים

מפתחים משחקים

פיתוח משחקים זה תחום שרבים רוצים לנסות אותם בעצמם אבל הם לא יודעים מה באמת עומד לפניהם. רק כשהם כבר נמצאים בתוך העניין הם מגלים כמה הסיפור הזה מורכב.

אז אם גם אתם חשבתם על הרעיון, אנחנו וצוות מטיקו http://www.maticco.com כאן כדי להסביר לכם מה זה בעצם כולל ורק אחרי שתבינו לקראת מה אתם עומדים, תוכלו להחליט האם אתם באמת מסוגלים ללכת על זה.

כל הנושא של פיתוח משחקים הוא נושא מורכב וסבוך. הוא כולל הרבה מאוד פרטים והוא גם דורש ידע מקצועי שלא לכל אחד יש אותם. מדובר בכמה וכמה תחומים ולעיתים יהיה צורך בצוות מורכב ממומחים בתחומים השונים על מנת שניתן יהיה להגיע להפקה המושלמת. מה זה כולל?

  • גיים דיזיין – זה למעשה הסיפור כולו של המשחק. התכנון הנכון שלו, התוכן והחוויה שהוא מתכנן להעביר למשחקים. הרעיון והבסיס של המשחק אמורים להיות מתוכננים היטב על כל הפרטים לפני שאתם יוצאים לבצע את המשחק על כל שלביו ופרטיו.
  • מעצב גרפי – משחק מחשב חייב להיות מעוצב היטב. עיצוב המסך כולו, בחירה נכונה של הפונטים ולמעשה עבודה גרפית לכל דבר בתוכנות גרפיות כמו פוטושופ. מדובר באחד הנדבכים החשובים ביותר המרכיבים את המשחק שיעלה לאוויר בסיומו של התהליך.
  • אנימציות – יש לבנות נכון את כל האנימציות של המשחק. מדובר בהנפשות, בטקסטורות בתלת ממד ובהנעה הנכונה שלהם על פי קצב המשחק המתוכנן.
  • סאונד – הסאונד מלווה את המשחק לכל אורכו. זה כולל את כל קולות הרקע, את המוסיקה המלווה את המשחק, את האפקטים, את הדיבוב, קולות הירי, הפיצוצים וכל מה שמרכיב למעשה את המשחק בהתאם לבחירה של מפיק המשחק.
  • תכנות – מתכנתים יש לנו הרבה. אבל לא כל מי שיודע לתכנת יודע איך יש לפתח משחקים. מתכנתים רבים שולטים ביוניטי וניתן לציין כי מדובר בהחלט במנוע מעולה שעושה את העבודה מצוין אבל לשם כך נדרש מעט ידע הן בתכנות והן במידול תלת ממד.

כדי לשלוט על כל זה יש לפנות אל מפיק שינהל את המשימה על כל פרטיו עד שהמשחק יהיה מושלם וכשיר לעלות לאוויר.

> קראו גם: מה זה סקראץ'? 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קניית צפיות באינסטגרם
כאשר ישנם אנשים רבים המשתמשים באותו מוצר, קשה למשוך את תשומת הלב של לקוחות פוטנציאליים. זה המקום שבו...
קרא עוד »
יונ 29, 2022
שלטו במשחק: טיפים לבחירת מחשב משחקים
האם אתה מחפש להפיק את המרב מחוויית המשחק שלך? בחירת מחשב המשחקים הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. עם...
קרא עוד »
פבר 22, 2023
אלי רחמין – איך לפתור בעיות במחשב?
לכולנו כיום יש מחשב - החל מלסבתא שנשארת בבית ומבשלת, עד לילד מתבגר שנמצא כל היום מול המחשב. מחשבים...
קרא עוד »
מאי 25, 2021