איך מפתחים משחקים

מפתחים משחקים

פיתוח משחקים זה תחום שרבים רוצים לנסות אותם בעצמם אבל הם לא יודעים מה באמת עומד לפניהם. רק כשהם כבר נמצאים בתוך העניין הם מגלים כמה הסיפור הזה מורכב.

אז אם גם אתם חשבתם על הרעיון, אנחנו וצוות מטיקו http://www.maticco.com כאן כדי להסביר לכם מה זה בעצם כולל ורק אחרי שתבינו לקראת מה אתם עומדים, תוכלו להחליט האם אתם באמת מסוגלים ללכת על זה.

כל הנושא של פיתוח משחקים הוא נושא מורכב וסבוך. הוא כולל הרבה מאוד פרטים והוא גם דורש ידע מקצועי שלא לכל אחד יש אותם. מדובר בכמה וכמה תחומים ולעיתים יהיה צורך בצוות מורכב ממומחים בתחומים השונים על מנת שניתן יהיה להגיע להפקה המושלמת. מה זה כולל?

  • גיים דיזיין – זה למעשה הסיפור כולו של המשחק. התכנון הנכון שלו, התוכן והחוויה שהוא מתכנן להעביר למשחקים. הרעיון והבסיס של המשחק אמורים להיות מתוכננים היטב על כל הפרטים לפני שאתם יוצאים לבצע את המשחק על כל שלביו ופרטיו.
  • מעצב גרפי – משחק מחשב חייב להיות מעוצב היטב. עיצוב המסך כולו, בחירה נכונה של הפונטים ולמעשה עבודה גרפית לכל דבר בתוכנות גרפיות כמו פוטושופ. מדובר באחד הנדבכים החשובים ביותר המרכיבים את המשחק שיעלה לאוויר בסיומו של התהליך.
  • אנימציות – יש לבנות נכון את כל האנימציות של המשחק. מדובר בהנפשות, בטקסטורות בתלת ממד ובהנעה הנכונה שלהם על פי קצב המשחק המתוכנן.
  • סאונד – הסאונד מלווה את המשחק לכל אורכו. זה כולל את כל קולות הרקע, את המוסיקה המלווה את המשחק, את האפקטים, את הדיבוב, קולות הירי, הפיצוצים וכל מה שמרכיב למעשה את המשחק בהתאם לבחירה של מפיק המשחק.
  • תכנות – מתכנתים יש לנו הרבה. אבל לא כל מי שיודע לתכנת יודע איך יש לפתח משחקים. מתכנתים רבים שולטים ביוניטי וניתן לציין כי מדובר בהחלט במנוע מעולה שעושה את העבודה מצוין אבל לשם כך נדרש מעט ידע הן בתכנות והן במידול תלת ממד.

כדי לשלוט על כל זה יש לפנות אל מפיק שינהל את המשימה על כל פרטיו עד שהמשחק יהיה מושלם וכשיר לעלות לאוויר.

> קראו גם: מה זה סקראץ'? 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים מחשב נייח לגיימינג
היום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של מחשבים מסוגים ומדגמים שונים, חלקם בסיסיים יותר ולכן מתאימים בעיקר...
קרא עוד »
אפר 21, 2020
מתכננים השקה, ככה תעשו את זה כמו מקצוענים
אין ספק כי אחד הדברים הקשים ביותר בעולם העסקי זה להשיק מוצר חדש. קודם כל בכל תחום התחרות היא עזה...
קרא עוד »
מרץ 26, 2019
צילום מוצרים איכותי – למה זה חשוב?
צילום מוצרים הוא חלק בלתי נפרד מעבודת השיווק הדיגיטלית שלכם. אם יש לכם עסק שמוכר מוצרים, לא משנה אם...
קרא עוד »
אפר 14, 2021