איך מפתחים משחקים

מפתחים משחקים

פיתוח משחקים זה תחום שרבים רוצים לנסות אותם בעצמם אבל הם לא יודעים מה באמת עומד לפניהם. רק כשהם כבר נמצאים בתוך העניין הם מגלים כמה הסיפור הזה מורכב.

אז אם גם אתם חשבתם על הרעיון, אנחנו וצוות מטיקו http://www.maticco.com כאן כדי להסביר לכם מה זה בעצם כולל ורק אחרי שתבינו לקראת מה אתם עומדים, תוכלו להחליט האם אתם באמת מסוגלים ללכת על זה.

כל הנושא של פיתוח משחקים הוא נושא מורכב וסבוך. הוא כולל הרבה מאוד פרטים והוא גם דורש ידע מקצועי שלא לכל אחד יש אותם. מדובר בכמה וכמה תחומים ולעיתים יהיה צורך בצוות מורכב ממומחים בתחומים השונים על מנת שניתן יהיה להגיע להפקה המושלמת. מה זה כולל?

  • גיים דיזיין – זה למעשה הסיפור כולו של המשחק. התכנון הנכון שלו, התוכן והחוויה שהוא מתכנן להעביר למשחקים. הרעיון והבסיס של המשחק אמורים להיות מתוכננים היטב על כל הפרטים לפני שאתם יוצאים לבצע את המשחק על כל שלביו ופרטיו.
  • מעצב גרפי – משחק מחשב חייב להיות מעוצב היטב. עיצוב המסך כולו, בחירה נכונה של הפונטים ולמעשה עבודה גרפית לכל דבר בתוכנות גרפיות כמו פוטושופ. מדובר באחד הנדבכים החשובים ביותר המרכיבים את המשחק שיעלה לאוויר בסיומו של התהליך.
  • אנימציות – יש לבנות נכון את כל האנימציות של המשחק. מדובר בהנפשות, בטקסטורות בתלת ממד ובהנעה הנכונה שלהם על פי קצב המשחק המתוכנן.
  • סאונד – הסאונד מלווה את המשחק לכל אורכו. זה כולל את כל קולות הרקע, את המוסיקה המלווה את המשחק, את האפקטים, את הדיבוב, קולות הירי, הפיצוצים וכל מה שמרכיב למעשה את המשחק בהתאם לבחירה של מפיק המשחק.
  • תכנות – מתכנתים יש לנו הרבה. אבל לא כל מי שיודע לתכנת יודע איך יש לפתח משחקים. מתכנתים רבים שולטים ביוניטי וניתן לציין כי מדובר בהחלט במנוע מעולה שעושה את העבודה מצוין אבל לשם כך נדרש מעט ידע הן בתכנות והן במידול תלת ממד.

כדי לשלוט על כל זה יש לפנות אל מפיק שינהל את המשימה על כל פרטיו עד שהמשחק יהיה מושלם וכשיר לעלות לאוויר.

> קראו גם: מה זה סקראץ'? 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות ענן שמתאימים לחברות ועסקים –
בעלי חברות והמון בעלי עסקים במדינת ישראל עדיין חושבים, כי התחום של שירותי סייבר,  אבטחת מידע,...
קרא עוד »
אוג 26, 2020
פריוריטי
רבים מאתנו כבר שמעו על המושג פריוריטי אך לא לכולם מספיק ברור על מה בדיוק מדובר ומהי בעצם התרומה של...
קרא עוד »
נוב 06, 2020
תובנות חיוניות לגבי תמלול עסקי
תמלול עסקי הוא לא רק המרת מילה מדוברת לטקסט - הוא כלי אסטרטגי רב ערך שמשפר את האפקטיביות הארגונית...
קרא עוד »
מאי 12, 2024