בונים פרופיל קישורים לבד – ככה עושים את זה

בניית פרופיל קישורים

ביחד עם חוויית משתמש והתוכן באתר שלכם הקישורים יהוו את הצלע השלישית בשלושת הפרמטרים החשובים ביותר להליך קידום אורגני. בניית קישורים תתחלק בין קישורים חיצונים לקישורים פנימיים. במאמר זה נתייחס לקישורים חיצוניים (אותם קישורים המקשרים מרחבי הרשת לאתר שלנו). על אף שגוגל לא אוהבים את זה 99% מבעלי האתרים ו100% ממקדמי האתרים יוזמים את הקישורים הללו בעצמם כדי לזרז את הליך הקידום בגוגל (בינינו – הקישורים לא יגיעו מעצמם וגם אם יהיו כמה גולשים שישתפו את האתר שלכם לאורך הזמן זה לא יספיק לקדם אותו לתוצאות הראשונות). אז הינה מדריך קצת לבניית פרופיל קישורים לבד.

ראשית – חשבו על גיוון

צרו תמהיל קישורים טוב ומגוון של קישורים יותר איכותיים ופחות איכותיים (ללא קישורי ספאם או קישורים מאתרים שעשויים להזיק לקידום האורגני שלכם). גוונו עם קישורים לדף הבית ועמודים פנימיים שונים, קשרו מתוך מאמרים ולא מתפריטים צדדים או פוטרים למיניהם, קשרו מאנקורים שונים ומגוונים ומאתרים הנמצאים על שרתים שונים עם IP שונה.

מהיכן נוכל להשיג קישורים לאתר שלנו?

הבאנו לפניכם מספר דרכים איך משיגים קישורים לאתר שיסייעו לכם בקידום:

  • רשמו את האתר לאינדקסים איכותיים (לא אינדקסים ריקים מתוכן ומלאים בקישורים).
  • העלו מאמרים לאתרי מאמרים.
  • שתפו את האתר ברשתות החברתיות.
  • העלו פוסטים אורחים אצל קולגות או אתרים בנישות קרובות שניתן להכין מאמר המתייחס גם לענף שלכם ולקשר משם.
  • ועוד..

חשבו על האיכות ולא על הכמות

מחיר קידום אתרים כיום מחושב על פי איכות הקישור ולא כמות הקישורים כמו בעבר. מצד שני אתם לא רוצים לקשר רק מאתרים הגדולים והמובילים בלבד, גם אם יש לכם מספיק כסף כדי לעשות זאת. הרי שאם האתר שלכם הוא מספיק פופולרי ומומלץ שאתרים כל כך גדולים מקשרים אליו זה רק אמור להיות טבעי שגם הרבה אתרים קטנים ובינוניים בסמכותם יקשרו אליו לכן שמרו על פרופיל טבעי ככל הניתן, גוונו עם הקישורים והאנקורים והימנעו מקישורים מאתרי ספאם או קישורים שעשויים להזיק לכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם