פתיחת עוסק מורשה

אם אתם בודקים אפשרות של פתיחת עוסק מורשה ככל הנראה העסק שלכם כבר מבוסס מבחינת לקוחות הרבה יותר מעסק בתחילת דרכו והכנסתכם השנתית עולה על כ-98,707 ₪ הסכום הקבוע בחוק שמעליו אתם צריכים כבר לפתוח עוסק מורשה ולא יכולים להישאר כעוסק פטור. פתיחת העוסק המורשה נועדה על מנת שאדם יצהיר על משלח היד שלו אל רשויות המיסים לצורך תיאום מס ותשלומי מיסים כחוק מהכנסותיו במשלח ידו. ניתן לפתוח עוסק מורשה באופן עצמאי בהגעה אל משרדי המע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, להיעזר בשירותי אונליין של חברות שונות או לשכור את שירותיו של משרד רואי חשבון מקצועי ומנוסה שיעשה זאת עבורכם.

פתיחת עוסק מורשה – כיצד זה מתבצע בפועל?

פתיחת עוסק מורשה היא תהליך אותו תבצעו כבעלי עסק עצמאי בו אתם רושמים את העסק שלכם כעוסק מורשה במשרדים של רשויות המיסים כדי להצהיר אל הכנסה ממשלח היד שלכם. כל עסק עצמאי עם הכנסות מעל המינימום הקבוע בחוק יצטרך להפוך לעוסק מורשה גם אם היה עוסק פטור לפני כן (יכול להפוך גם לחברה בע"מ אך זה כבר לכתבה אחרת). ישנם בעלי מקצוע שהחל מתחילת עבודתם בתחום יהיו מחויבים בפתיחת עוסק מורשה ולא יוכלו לעבוד תחילה כעוסקים פטורים.

בתחילה יהיה עליכם להגיע אל משרדי המע"מ הקרובים לביתכם או למקום הפעילות של העסק שלכם. במקום תתבקשו למלא טופס פתיחת תיק, להביא אתכם צילום ת.ז שלכם, אישור ניהול חשבון בו יתנהלו החשבונות של העסק (או שיק מבוטל מאותו חשבון) ואם יש מקום שכור או מיועד להשכרה עבור הנכס יש להביא חוזה או טיוטת חוזה מסוכמת גם כן. לאחר ההרשמה במע"מ תצטרכו ללכת למשרדי מס הכנסה הסמוכים ולמשרדי ביטוח לאומי ולרשום את עצמכם כעוסק מורשה גם שם.

מדוע כדאי לשכור את שירותיו של רואה חשבון?

כיוון שתצטרכו את שירותיו גם באופן שוטף לאחר מכן ולעדיף לשכור אותם מראש כדי משלבי פתיחת עוסק מורשה אצל הרשויות. עמית מהלל רואה חשבון ישמח לעמוד לשירותכם וללוות אתכם החל מהשלבים הראשונים של פתיחת העסק אצל הרשויות ולאורך כל הדרך ובאופן שוטף. לפרטים נוספים צרו קשר ונשמח להיפגש ללא התחייבות.

רואה חשבון עמית מהלל יבצע עבורכם פתיחת עוסק מורשה והנהלת חשבונות לעוסק מורשה בצורה הטובה והבטוחה ביותר. ליצירת קשר: 052-6522734

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רונן ברית מסביר – באילו מקרים צריך טכנאי מחשבים
לרוב, כשאנחנו מחפשים בעל מקצוע לצורך מסוים, זה נובע מכל שאנחנו נדרשים לעבודה מסוימת ומעוניינים שבעל...
קרא עוד »
אפר 12, 2023
תיקון לפטופים – מתי אפשר לעשות זאת לבד?
גם אתם מבלים שעות ארוכות מול הלפטופ שלכם? אין ספק עבור רבים מאתנו החפץ הדומם הזה הפך להיות חבר קרוב...
קרא עוד »
מאי 20, 2020
מערכת תורים לקוסמטיקאיות
קוסמטיקאיות בשנה האחרונה סבלו לא מעט מסגירת העסק שלהן בשל נגיף קורונה. נשות מקצוע אלה ששומרות על העור...
קרא עוד »
ספט 25, 2020