מה צריך כדי לבנות משחקי מחשב?

חוג מחשבים לילדים

בניית משחקי מחשב תמיד הייתה חלום עבור ילדים. כל מי ששיחק אי פעם במשחקי וידאו דרך המחשב או דרך הסמארטפון, עלתה לו המחשבה על אפשרות שהוא בעצמו יכול לבנות משחק כזה. לילדים יש דמיון פורה ועולם מחשבה יצירתי, שעם הידע והכישורים הנכונים יכולים להיות מתועלים לבניית משחקי מחשב. קראו בהרחבה על חוג מחשבים לילדים!

משחקי מחשב אינם רק בגדר שעשוע בלבד. צוותים שלמים של מפתחים העובדים בחברות ענק עובדים לילות כימים על פיתוח משחקים מסוגים שונים ובכל הפלטפורמות, ועושים מזה קריירה מפוארת.

כל הדברים הדרושים על מנת להתחיל לפתח משחק מחשב

ראשית, צריך להבין שמשחקי מחשב הם תכנה לכל דבר. מי שמפתח אותם נחשב מתכנת, או עובד עם כלי תכנות ייעודיים. לכן מי שחולם להתחיל קריירה בפיתוח מסוג זה צריך ללמוד שפות תכנות. בדרך כלל האופציה המומלצת היא לימודי תואר ראשון במדעי המחשב, שם נותנים ארגז כלים רחב להכרות מבנה המחשב ושפות התכנות הפופולריות.

אך ישנה אפשרות נפוצה נוספת שהיא ללמוד באופן עצמאי, ממוקד ותכליתי רק את עקרונות התכנות ואת שפות התכנות הרלוונטיות. לימוד עצמאי הוא דבר זול ונגיש, אך הוא כרוך במשמעת עצמית גבוהה ביותר.

התמקדות גם בקוד וגם בגרפיקה

בנוסף להכרת שפות התכנות, על המתכנת להכיר את מנועי הגרפיקה הנפוצים הקיימים בכדי לחברם לקוד שלו. יש להבין שקוד לחוד וגרפיקה לחוד. כמעט בכל צוות של מפתחים בחברות הגדולות לא כולם עושים את אותו הדבר, חלק עובדים על הקוד והפונקציונליות של המשחק וצוות אחר עובד על הגרפיקה והעיצוב. מי שבונה משחק באופן עצמאי יכול בעצמו לצייר את הדמויות והתפאורה או לחלופין לשכור גרפיקאי שיעשה את העבודה בשבילו, כך שהוא יתפנה רק לטובת כתיבת הקוד.

אין ספק שבניית משחקי מחשב בעידן בו ניתן למצוא הכול באינטרנט הופכת להיות קלה ונגישה יותר. מיליוני משתמשים ברחבי העולם כבר בונים באופן עצמאי משחקים קטנים שניתן להוריד לסמארטפון או למחשב, וחלקם יכולים אף להרוויח סכומי כסף יפים אם הם בוחרים לתמחר אותם. ראו לדוגמה לימודי פיתוח אפליקציות לילדים!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך לעבוד בפיתוח תוכנה

איך לעבוד בפיתוח תוכנה

אחד התחומים החשובים והפופולאריים ביותר בעולם ההייטק בכלל ובפרט בתחום של תכנות תוכנות, מערכות ניהול, ומשחקים, הוא התחום של פיתוח תוכנה. כל חברה שעוסקת בפיתוח

קרא עוד »